Miejsce na książki w przedpokoju

10:12:00

Korytarz w naszym mieszkaniu, mimo, iż bardzo mały, przeszedł chyba najwięcej przemian. Jakoś nigdy nie byłam do końca zadowolona z tego, jak wyglądał. A to nie było gdzie usiąść, żeby założyć wygodnie buty, a to był "nudny" i wreszcie - przestrzeń nie była do końca wykorzystana. I z każdą zmianą było ciut lepiej, ale nadal to nie było "to".
Do ostatniej przemiany niejako zmusił mnie brak miejsca do przechowywania książek. Mamy już sporą biblioteczkę w salonie, szereg półek w sypialni, a książki nadal zalegały na parapetach, stolikach i w szafkach. 

I tak oto wymyśliłam sobie, że przecież ściana w korytarzu jest zupełnie pusta, wprost idealna do przechowywania książek.

Zakupiłam więc osiem półek, do każdej po dwa wsporniki. To oznaczało konieczność wywiercenia 32 dziur w ścianie. I to był największy stres - jakoś nigdy nie wierciłam sama, bo zawsze znalazł się ktoś, kto miłosiernie zrobił to za mnie :) Walczyłam więc ze swoim strachem przed wiertarką, przekonywałam się, że dam radę i w końcu w pewne sobotnie przedpołudnie zabrałam się do dzieła. 
Rozrysowałam sobie wszystko skrupulatnie, odmierzyłam odległości i z duszą na ramieniu zabrałam się do dzieła.
Wyszło tak:
Miejsca do przechowywania jest naprawdę sporo! W końcu mogłam wyjąć wszystkie dekoracje, które przechowywałam na "lepsze czasy" i je wyeksponować :) No i książki zniknęły ze wszystkich zakamarków mieszkania - są wreszcie na swoim miejscu.

Koszt całości - 176 zł + przedpołudnie poświęcone na montaż.

Na koniec - zobaczcie, jak ewoluował nasz przedpokój:You Might Also Like

36 komentarze

 1. Miejsce na książki jest dobre w każdym pomieszczeniu ;) nawet na przedpokoju.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda bardzo fajnie. Czarno-białe siedzisko i półki w takiej kolorystyce świetnie razem wygladają. Poprzeplatanie na półkach książek i dekoracji sprawiło, że półki wygladają lekko, nie przytłaczają wąskiego przedpokoju i oprócz funkcji przechowywania stanowią świetną dekorację. Obecna wersja zdecydowanie najlepsza! I na plus wyszła zmiana oświetlenia. Pozdrawiam Karolina

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł na to jak naprawdę niewielkim kosztem można zagospodarować z pożytkiem wolną przestrzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne rozwiązanie, niestety w moim przypadku muszę rozważyć klasyczny regał, bo mam zbyt wiele książek, a na wszystkich mi zależy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też mam książki w przedpokoju i sądzę, że jest to dla nich doskonałe miejsce. Każdy może po nie sięgnąć, bez obawy, że wchodzi do czyjegoś pokoju.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko do siebie pasuje idealnie i jest tak elegancko. Bardzo mi się podoba twój pomysł. Chyba zrobię coś podobnego u siebie w domu

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy pomysł :) Można powiedzieć, że wszystko ma swoje miejsce :) Bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przez długi czas planowałam zrobić półki, na dodatek pozakręcane i nietypowe - jak na Tumblr i innych portalach z inspiracjami - jednak życie sprowadziło mnie do pionu. Mam za dużo książek, by pozwolić sobie na coś tak drobnego jak Ty, a przy większej liczbie półek zagraciłaby mi się cała ściana. Tak oto wróciłam do planu numer jeden: regałów.

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo ciekawe pomysły, zawsze mam w domu pełno książek, których nie mam gdzie już trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Efekt końcowy naprawdę zaskakujący! Jestem pod wrażaniem. I właśnie na Waszym przykładzie widać, że za niewielkie pieniądze można stworzyć coś wspaniałego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przedpokój to trochę nietypowe miejsce na książki ale bardzo mi się podoba Wasz pomysł. Przedpokój stał się bardzo elegancki i stylowy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Witamy serdecznie. :-) Ruszyliśmy z nową akcją Domifikacje.pl, która polega na stworzeniu, renowacji lub ciekawej/zabawnej dekoracji krzesła bądź fotela. Zdjęcia publikowane są z oznaczeniem #domifikacje_krzesłowanie – najlepsze pojawią się w serwisie pod koniec akcji wraz z linkiem do profilu autora. Wydaje nam się, że ze względu na zainteresowania możesz chcieć się przyłączyć. Więcej info w serwisie. Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny pomysł :) półki prezentują się świetnie

  OdpowiedzUsuń
 14. takie półki fantastycznie prezentaują się także ze skórzanymi uchwytami mocowanymi "od góry"

  OdpowiedzUsuń
 15. W porządnym domu nie może zabraknąć półek z książkami, przyznam, że pozytywnie zainspirowały mnie dodatki na nich. U mnie leża wyłącznie książki, a faktycznie jakiś mały "dekor" ożywia to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 16. Takie miejsce na ksiązki przyda się w każdym miejscu w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Marzę o takim miejscu na ksiązki i w końcu muszę się za to zabrać. Dzięki za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 18. Przydałoby mi się takie miejsce na moje książki.

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny pomysł. Taka półka ogarnęłaby mój bałagan z książkami.

  OdpowiedzUsuń
 20. Półka z książkami nie tylko świetnie wygląda ale również jest bardzo przydatna.

  OdpowiedzUsuń
 21. Osobiście uważam, że na półkach z książkami powinny stać wyłącznie książki. Wszelkie inne bibeloty tworzą chaos.

  OdpowiedzUsuń
 22. ciekawa aranżacja, bardziej pasowałaby mi jednak do salonu

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetne rozwiązanie. Bardzo efektowne a co najważniejsze przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetne rozwiązanie. Praktyczna dekoracja :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Wow! A ja zawsze zastanawiałam się, jak w małym mieszkaniu upchać swoją kolekcję książek. Teraz już mam na t świetny pomysł, dzięki Tobie. Na pewno skorzystam z tej możliwości i mam nadzieję, że wszystkim domownikom też się to spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 26. Inspirujący wpis. Przydałaby mi się taka półka :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Miejsce na książki i nie tylko. Ciekawy i trafiony pomysł.

  OdpowiedzUsuń