Projekt 45m2 - zaczynamy!

08:52:00

Z pełną ekscytacją ogłaszam początek nowego projektu! Największego chyba w dziejach MHP :)

Projekt polega na urządzeniu trzech mieszkań, każde o powierzchni około 45 m2. Wczoraj Inwestor przekazał mi klucze, a to oznacza, że zegar tyka! Na cały projekt mam miesiąc, a przez projekt rozumiemy doprowadzenie mieszkań od stanu deweloperskiego do takiego, żeby dało się w nich zamieszkać.Pokażę Wam na początek plany mieszkań:
Dwa pierwsze mieszkania są bardzo do siebie podobne, różnią się jedynie kilkoma detalami (i wymiarami). Wszystkie trzy mieszkania są bardzo ustawne i bardzo "zgrabne".

A teraz kilka słów o założeniach projektu:
 • Czas - jeden miesiąc na wszystkie trzy mieszkania
 • Budżet - inwestor zastrzegł sobie ten aspekt, jednak zgodził się, aby pokazać jego fragmenty (bez tak zwanej "robocizny", kosztów okołomieszkaniowych, takich jak transport produktów, prowizje etc.)
 • Mieszkania mają być "takie same". To oczywiście niemożliwe, nie będą identyczne, chociażby dlatego, że różnią się układem, powierzchnią i ekspozycją. Inwestorowi zależało jednak, żeby wykorzystać te same materiały i te same rozwiązania we wszystkich mieszkaniach.
 • Mieszkania są pod wynajem, więc mają być możliwie neutralne w stylu, ale również urządzone "modnie" i z gustem.
 • Gotowe rozwiązania - ze względu na ograniczony czas oraz ograniczony budżet zdecydowaliśmy się korzystać przede wszystkim z rozwiązań gotowych - meble kuchenne, szafy w sypialniach, szafki łazienkowe - wszystko kupujemy "gotowe". Nie korzystamy również z gotowych rozwiązań, na których dostawę trzeba czekać dłużej niż trzy-cztery tygodnie.


Ok, to tyle z założeń projektu na teraz - będę na bieżąco foto-relacjonować postęp prac i pokażę Wam, że da się ogarnąć temat w miesiąc. Obiecuję również pokazać finalny budżet - może przyda się Wam w Waszych projektach :)

Trzymajcie kciuki!

Na deser pokażę Wam widok z okien - aż trudno uwierzyć, że to centrum miasta. Ja chętnie bym się zamieniła :)


You Might Also Like

8 komentarze

 1. Ale się jaram! Świetnie, że do Ciebie trafiłam, bo może podpatrzę jakieś ciekawe rozwiązanie, które przeniosę na swoje "M". W przyszłym tygodniu przeprowadzam się do większego mieszkania (2 pokoje zmieniamy na 4) i muszę je urządzić bardziej po swojemu. Twojemu projektowi gorąco kibicuje i wierzę, że Ci się uda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaa, dzięki! Mam nadzieję, że efekt końcowy Ci się spodoba :)

   Usuń
 2. Brzmi bardzo ciekawie :-)
  Będę podglądać.

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie najbardziej interesuje ten miesiąc... :) W październiku przeprowadzamy się do nowo kupionego mieszkania i wszyscy znajomi zapewniają nas, że miesiąc to za mało żeby je wykończyć :) Dajesz nadzieję, że jednak się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię czytać takie serie! Powodzenia i serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, fajna sprawa zobaczyć te same materiały i meble w trzech wnętrzach. Czekam niecierpliwie na efekt końcowy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy projekt, będę śledzić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! Genialna sprawa i mega wyzwanie. Jestem bardzo ciekawa efektów i tego jak to zaplanujecie czasowo, bo to jednak sporo pracy :)
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń