DIY: Grafika na płótnie

08:44:00

Znacie to uczucie, kiedy wydaje się Wam, że przejrzeliście już wszystkie sklepy z dodatkami do domu, Pinteresta znacie na pamięć, a na ścianie nad sofą/łóżkiem/w korytarzu nadal pustka? Bo nieładne, bo nie do końca pasują, bo za drogie... Powodów jest tyle, co pustych ścian ;)

Zobaczcie, jak w prosty, szybki i niedrogi sposób wyczarować fajną, efektowną grafikę.
Ja do przygotowania swojej użyłam:
 • podobrazia o wymiarach 60cm x 80cm (dostępne w niektórych marketach budowlanych, na Allegro, w sklepach dla plastyków). Koszt - 30 zł. 
 • farby - ja wybrałam czarną, matową farbę akrylową (pasowała do wnętrza i akurat miałam "resztkę", więc i radocha dodatkowa, bo się nie zmarnowała :). 
 • taśmy malarskiej - tutaj polecam tę trochę droższą (dostępna jest niebieska i ciemnożółta). Testowałam tę tańszą, ale zacieki sprawiły, że szybko się jej pozbyłam ;)
 • pędzla/wałka/gąbki
Łączny czas pracy - 15 minut!

Radość z bycia "artystą" - bezcenna ;)


Krok pierwszy to oczywiście pomysł. Mój powstał dość spontanicznie. Zróbcie tak, jak podpowiada Wam wyobraźnia.
Dwie dobre rady: upewnijcie się, że taśma dobrze przylega do podłoża, inaczej powstaną zacieki. Druga rada - pamiętajcie, aby okleić również boki podobrazia - efekt będzie zdecydowanie ciekawszy.Krok drugi - malowanie. Ja nałożyłam dwie warstwy farby. Pierwszą gąbką, trochę z ciekawości, jaki da efekt. Drugą - wałkiem, po wyschnięciu pierwszej, zwracając uwagę, by równo pokryć miejsca przy taśmie i boki obrazu.Krok trzeci - usuwanie taśmy - zrobiłam to kilka minut po nałożeniu drugiej warstwy.


I tyle! Trzeba tylko poczekać na wyschnięcie farby. Podobno czekanie jest najtrudniejsze ;) No i oczywiście wybrać dobre miejsce do wyeksponowania naszego dzieła.

Możecie dowolnie dobrać kolory i rozmiary obrazu. Ja jestem super zadowolona z efektu :)


You Might Also Like

6 komentarze

 1. Świetny pomysł! Efekt jest niesamowity :) Że też na to nie wpadłam: zawsze tylko marudziłam, że takiego obrazu nie chcę, takiego też nie, bo za drogi... To teraz zrobię coś sama, z farb, które zostały po remoncie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super!!! Tego jeszcze nie próbowałam :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, że czekanie jest najtrudniejsze :) Pięknie Ci wyszedł ten graficzny obrazek! Gratuluję pomysłu! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam sama dekorować własny dom :) Do przysłowiowej Ikei może się wybrać każdy, a jak sami coś stworzymy - nikt nie będzie miał podobnego cuda :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wyszło! Muszę się zmotywować i sama coś takiego zrobić bo efekt jest niesamowity. O wiele lepiej jest zrobić coś samemu i być zadowolonym z efektów swojej pracy. Mamy pewność, że tylko my jesteśmy w posiadaniu takiej rzeczy. Fajnie jest też podarować coś komuś w prezencie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję pomsłowości! Lubię takie stworzone przez siebie dodatki do mieszkania, szczególnie jeśli są tak proste w wykonaniu jak Twoja grafika na płotnie. Efekt końcowy jest wspaniały.

  OdpowiedzUsuń