Przemiana: w królestwie Zuzi

10:26:00

Zuzia to siedmioletnia księżniczka, która koniecznie chciała, żeby jej królestwo było różowo-serduszkowe. A mama Zuzi chciała...tego za wszelką cenę uniknąć. Zadanie trafiło mi się więc nie lada - bo trzeba było znaleźć rozwiązanie, przy którym wilk będzie syty i owca cała :)

Pokój Zuzi w nowym domu ma nieco ponad 10 metrów kwadratowych, plan prostokąta i jest całkiem jasny dzięki dużemu oknu.
Potrzebne w pokoju funkcje to oczywiście sypialnia, ale też miejsce do przechowywania rzeczy, zabawek i książek, biurko i koniecznie wieszak do powieszenia bluzy (podobno Zuzia to mała bałaganiara, jak to często w wypadku kilkuletnich księżniczek bywa ;) Pożądane kolory to róż (stonowany!), turkus, szary.

Znając wymagania obu stron, postawiłam na połączenie pudrowego różu i złota z delikatnym beżem. Trochę księżniczkowo, ale również klasycznie i elegancko.

Na początek - rozkład:
W pokoju zaplanowałyśmy z Mamą Zuzi łóżko KURA z IKEI- do góry miejsce do spania, a na dole mięciutkie poduchy i koce, legowisko w sam raz do czytania i zabawy. Ścianę za łóżkiem malujemy na bardzo jasny beż, a na to naklejamy złote kropki. Nieregularnie, tak, jakby "wysypywały się" z narożnika.

Tuż przy drzwiach znalazło się miejsce na dużą szafę - wybrałyśmy trzydrzwiową PAX z IKEI - dwa elementy z drzwiami i jeden z samymi półkami, który może służyć jako miejsce do przechowywania książek i zabawek. Na podłogę wybrałyśmy różowy, okrągły dywan.
Oczywiście, w pokoju siedmiolatki nie może zabraknąć również miejsca do nauki - postawiłyśmy na proste, białe biurko i różowy tron :) Nad biurkiem zawisną półki - domki, które idealnie nadadzą się do przechowywania bibelotów. W oknie - biała, prosta roleta, ale podgumowana od spodu, tak, aby zapewnić zaciemnienie, gdy będzie taka potrzeba.I na koniec - wybrane przeze mnie meble i dodatki:


Co Wy na to??


Jeśli chcesz, żebym pomogła w przemianie Twojego wnętrza, podpowiedziała, jak ustawić meble, jakie dodatki wybrać (i gdzie je znaleźć) -  zapraszam, póki mam jeszcze moce przerobowe :) Szczegóły tutaj: POMOC W URZĄDZANIU.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Co my na to? Świetny pomysł! Zawsze miałam kłopot z urządzeniem małych przestrzeni, ale widzę, że tutaj poradziła sobie Pani znakomicie :) Pokój jest idealny.

    OdpowiedzUsuń
  2. gdzie Księżniczka będzie trzymać książki i wszystkie akcesoria szkolne? Z gry, zabawki i babskie skarby? :/

    OdpowiedzUsuń