Przemiana: urządzamy pokój Maćka

09:10:00

Maciek to roczny chłopiec, który już niedługo będzie miał swoje własne królestwo. Królestwo to będzie miało powierzchnię 9m2,
Ustaliłyśmy z Mamą Maćka, że w pokoju powinny znaleźć się szafa, łóżko, miejsce do zabawy oraz przechowywania zabawek. Preferowane kolory to czerwień, granat lub szary i żółty, a motywem przewodnim mogłyby być samoloty, samochody lub zwierzątka.
Część mebli do pokoju Maćka jest już w domu - szafa narożna, regał TROFAST z IKEA oraz łóżeczko są na wyposażeniu, należy więc skupić się na doborze dodatków. Ewentualna wymiana któregoś z powyższych mebli była również brana pod uwagę :)

Ponieważ dom jest w trakcie budowy, nie mamy zdjęć przed - mamy za to fajny pomysł na to, jak pokój Maćka ma wyglądać!

Na początek - koncepcja rozkładu. Pokój jest bardzo ustawny, więc nie ma problemu z rozmieszczeniem mebli.

Zdecydowałyśmy się w trakcie prac na motyw samolotów w kolorach granatowo- czerwonych z dodatkiem bieli. Wyszło to mniej więcej tak.Pod oknem, na całej szerokości pokoju będzie siedzisko pokryte miękką poduszką. To idealne miejsce do zabawy! Udało się nam, ponieważ pokój ma dokładnie 240 cm szerokości, więc dwie szafki BESTA wejdą idealnie - nie trzeba będzie robić tego mebla na wymiar, a i pod siedziskiem zyskamy sporo miejsca do przechowywania zabawek.


Na ścianę za łóżkiem wybrałyśmy granatowe i czerwone naklejki z motywem samolotu, w oknie zawiśnie czerwona roleta, a naprzeciwko łóżka stanie regał TROFAST na zabawki.
Po uzgodnieniu koncepcji rozkładu, zaczęłyśmy pracować nad szczegółami - doborem dodatków i niektórych mebli.
Pierwsza zaproponowana przeze mnie koncepcja spotkała się z akceptacją Mamy Maćka, ustaliłyśmy jednak, że należy zmienić półkę-domek na coś bardziej "męskiego". Na Allegro udało się nam znaleźć świetną półkę-samolot, która idealnie wpisała się w koncepcję pokoju i dopełniła całości (samoloty na ścianie, samoloty-gałki meblowe):
Co sądzicie?


Jeśli chcesz, żebym pomogła w przemianie Twojego wnętrza, podpowiedziała, jak ustawić meble, jakie dodatki wybrać (i gdzie je znaleźć) -  zapraszam, póki mam jeszcze moce przerobowe :) Szczegóły tutaj: POMOC W URZĄDZANIU.

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Pokój małego pilota zapowiada się ciekawie. Bardzo fajna jest ta tapeta. A może drewniane modele samolotów pomalowane w barwach pokoju podwieszone do sufitu? Głośno myślę, ale wydaje mi się że mogłoby dopełnić ten pokój. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka ma 20 miesięcy i często korzysta z stoliczka i krzesełka. Wiem, że małe dzieci nie muszą mieć miejsca nauki, ale naprawdę to się przyda. Później będzie sam książeczki kładł na stoliku, malował, rysował, takie czynności lepiej robi się na siedząco niż na ziemi. Z resztą później w przedszkolu tak się przyzwyczai :) Warto rozpatrzeć stolik do pokoiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Mama Maćka ma doświadczenie w temacie, bo Maciek ma starszą siostrę :) Mimo, że na razie nie jest planowany, stolik z pewnością już niedługo dołączy do wyposażenia pokoiku.
   Pozdrawiam,

   Dominika

   Usuń