Kontrast maksymalny, czyli czarno-białe wnętrza

15:03:00

Czarny i biały to dwie skrajności. Ciemne kolory we wnętrzu wyglądają super, jeśli zastosujemy je z umiarem i rozsądnie. Pisałam o tym TUTAJ. Jeśli chcecie jednak wprowadzić do Waszych pomieszczeń trochę jasności, a równocześnie pociąga Was kolor czarny - postawcie na ponadczasowe połączenie czerni i bieli. 
Monochromatyczne wnętrza emanują klasą, są zawsze modne i łatwo je zmienić, gdy tylko się znudzą, bo są świetnym tłem dla kolorów. Zobaczcie sami!


Zaczniemy od wersji najbardziej "rygorystycznej" czyli biel i czerń bez żadnych dodatków. No, może poza drewnianymi podłogami. Ale one są wygaszone, jakby niewidoczne i stanowią tło dla bieli i czerni.
Takie wnętrza wymagają nie lada konsekwencji, ale ta konsekwencja się opłaca :)

Źródło

Źródło

Źródło

Źródło

Źródło

Trochę mniej "konserwy", czyli czerń i biel dzielą się przestrzenią z naturą - drewnem i zielenią roślin. To chyba moja ulubiona wersja, bo jednocześnie ma pazur i jest naturalna.

Źródło

Źródło

Źródło

Źródło

Źródło

Idziemy w kierunku black and white w wersji light, czyli czarno-białe wnętrza z odrobiną koloru.
Bo na czarno-białym tle ta odrobina koloru będzie krzyczeć i rzucać się w oczy jako pierwsza. Dlatego nie warto przesadzać :)
Dodam jeszcze, że połączenie czerni i bieli jest świetnym tłem dla praktycznie wszystkich kolorów, ale to już wiecie, prawda?

Źródło

Źródło

Źródło

ŹródłoYou Might Also Like

3 komentarze

  1. Czerń i biel to klasyka :) Uwielbiam takie połączenie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ślicznie, przecudownie chciałabym w takim bajecznym domu mieszkać:)

    OdpowiedzUsuń
  3. to połaczenie z różowymi detalami wygląda wręcz zaskakująco dobrze!

    OdpowiedzUsuń