Przemiana: Pokój Fabiana i Patryka

11:26:00

Ponieważ Fabian i Patryk już podrośli, a na świecie miała niebawem pojawić się ich siostra, mama chłopców, pani Irina, zgłosiła się do mnie z prośbą o pomoc w dostosowaniu pokoju chłopców do ich zmieniających się potrzeb. 

Założenie było takie, że chłopcy zamieszkają w jednym pokoju, a ich siostrzyczka na razie zostanie w sypialni Rodziców (z tym, że jej zabawki będą w pokoju chłopców). Dlatego przy okazji urządzania pokoju chłopaków wypracowałyśmy kilka pomysłów na kącik dla małej Księżniczki - ot, taki bonus ;)

Tak wygląda pokój chłopaków przed zmianami:

'
Był bardzo fajny, kolorowy i wesoły, ale Mamie zależało na uspójnieniu kolorystyki, czyli pójściu w kierunku stylu skandynawskiego ożywionego kolorem. Poza tym  w pokoju miało koniecznie znaleźć się miejsce do pracy, przestrzeń do przyjmowania gości i miejsce do przechowywania, zwłaszcza książek oraz miejsce do czytania.

Ustaliłyśmy, że dominującą kolorystyką będzie trio: biały-szary-żółty, co było podyktowane tym, że zależało nam na minimalizacji kosztów i pozostawieniu w pokoju znajdujących się tam już szafy oraz łóżka.

Ponieważ pokój jest dość mały (niecałe 9m2), lokalizacja łóżka i szafy pozostały bez zmian. Udało się nam jednak zmieścić duże, dwuosobowe biurko dla chłopców, siedzisko zrobione z regału Kallax, na którym chłopcy będą mogli siąść do czytania lub przyjmować swoich gości,a  pod spodem znajdzie się miejsce na ich skarby. Regał Kallax miał również zawisnąć nad biurkiem i służyć do przechowywania książek i zabawek.
Kolorystyka pokoju miała zostać uspójniona - roleta miała zostać wymieniona na jednokolorową,  pojawiły się poducha na siedzisko, poduszki do oparcia oraz dekoracyjne naklejki ścienne, wszystko w pasującej kolorystyce.

Zaproponowałam, aby drzwi oraz fragment ściany obok drzwi okleić naklejką tablicową i dociąć ją tak, aby przypominała kontur miasta. Dzięki temu zyskaliśmy przestrzeń twórczą dla małych artystów.

Zaproponowane elementy wyposażenia:W trakcie prac okazało się, że ściana na której miał zawisnąć Kallax jest zbyt delikatna. Dlatego zamiast niego pojawił się regał - drabina - lekki, nieprzytłaczający, a całkiem funkcjonalny. Znalazłyśmy go w IKEI (HJALMAREN) Miał stanąć w narożniku przy oknie, zaraz obok biurka.


Wyszło prosto, niedrogo, a jednak całkiem fajnie. Co Wy na to? 

Jeśli chcesz, żebym pomogła w przemianie Twojego wnętrza, podpowiedziała, jak ustawić meble, jakie dodatki wybrać (i gdzie je znaleźć) -  zapraszam, póki mam jeszcze moce przerobowe :) Szczegóły tutaj: POMOC W URZĄDZANIU.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Zmiana na plus. W pierwotnej wersji jak dla mnie za dużo się tam działo. Lubię kolor w pokojach dziecięcych, ale jak wszędzie z umiarem! U mnie też szarość, żółty i jeszcze pomarańcz. Bardzo fajna tapeta! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń