Pomysły na mały balkon

09:43:00

Wiosna już pełną gębą, więc post może nieco spóźniony, ale wierzę, że nie wszyscy mają już urządzone balkony :)

Jeśli jeszcze zbieracie siły, szukacie inspiracji - ten post jest dla Was!

Dziś szukam fajnych pomysłów na urządzenie balkonu - dołączcie do mnie!

Pierwszym krokiem powinno być zastanowienie się nad funkcjami, jakie nasz balkon ma spełniać. Zazwyczaj jest jakoś tak, że im mniejszy balkon, tym więcej funkcji musi pomieścić :) 

Pierwsza i podstawowa to najczęściej miejsce relaksu, odpoczynku po całym dniu pracy. Tutaj potrzebujemy oczywiście mebli. Przy ich wyborze zastanówcie się, w jaki sposób chcecie z nich korzystać - jeść posiłki? czy raczej leniwie sączyć wino? Od tego zależy, czy powinniście szukać stołu i krzeseł, czy raczej sofy i małego pomocniczego stolika. Oczywiście, dostępne miejsce również gra niebagatelną rolę... 
Poza meblami fajnie byłoby też pomyśleć o roślinach, które ten balkon nam ożywią. O oświetleniu dla dodania nastroju (i jeśli planujemy na balkonie spędzać wieczory...) - solarnym, LEDowym, czy tradycyjnych świecach. Może jakiś dywanik? Może poduchy?

Druga funkcja, to przechowywanie. Dobrze byłoby znaleźć miejsce na przechowywanie balkonowych poduszek na balkonie właśnie. i Jeszcze łopatka, i zapasowe donice.  I oczywiście ta resztka ziemi, która przyda się do przesadzenia kwiatów... Dlatego warto zaplanować miejsce na jakąś skrzynię, lub nawet regał. Oczywiście taki, który jest przystosowany do warunków panujących na balkonie :)

Balkon jest też często miejscem zabaw dla najmłodszych. Dlatego urządzając go postarajmy się, aby był "dzieckoodporny". Zabezpieczmy wszelkie prześwity, przez które dziecko może wypaść, wszystkie miejsca, na które może się wdrapać, żeby zobaczyć, co jest za balustradą. Zastanówmy się, jakie kwiaty wybrać, żeby nie były trujące. Naprawdę, balkon to bardzo groźne miejsce!

Idąc dalej, balkon może być suszarnią, więc pamiętajmy o miejscu na rozłożenie suszarki i nie planujmy każdego centymetra przestrzeni, aby później nie robić przemeblowania po każdym praniu.

Oczywiście, z braku ogródka, wiele osób decyduje się na mini-ogródek na balkonie. W końcu fajnie jest zjeść swojego własnego pomidora, szczypiorek, rzodkiewkę, zioła, a może nawet poziomkę?

Na koniec - kilka inspiracji na "ogarnięcie" tej mini przestrzeni. Co Wy na to?


Relaks przede wszystkim!

Źródło

Źródło

Źródło

Śniadanie na balkonie 

Źródło


Źródło

Źródło


Przechowywanie 

Źródło
ŹródłoŹródło

Uprawa roślin

Źródło

Źródło
Źródło

Źródło


Pomysły różne i fajne :)

Źródło

Źródło

Źródło

Źródło

You Might Also Like

0 komentarze