Zaproś odrobinę koloru do kuchni!

10:32:00

Wiosna już w pełni, a wraz z nią eksplozja kolorów! To właśnie pogoda za oknem była inspiracją dla dzisiejszego wpisu. Zobaczcie, że kuchnia nie musi być tylko biała/ drewniana, żeby była stylowa i ciekawa. 


Przede wszystkim pamiętajmy, że nadmiar wszystkiego szkodzi :) Kuchnie robimy zazwyczaj na lata, więc tym bardziej musimy w naszych wyborach  skupić się na tym, żeby było ponadczasowo. W razie, gdyby zmieniła się moda (na pewno), zmienił nam się gust (być może?), albo gdybyśmy postanowili sprzedać mieszkanie (kto wie?).

Jeśli kochamy pomarańcz,nie decydujmy się od razu na pomarańczowe fronty, ściany i dodatki. Może wystarczy kilka elementów, które nadadzą naszemu wnętrzu charakteru, ale go nie przytłoczą?

Tak właśnie jest z tą pomarańczową kuchnią. Niby większość mebli jest szara, ale kilka pomarańczowych szafek i krzesła dodają jej pazura, ale nie dominują we wnętrzu.

Źródło

Podobnie rzecz ma się z tymi kuchniami z żółtymi elementami. Zauważyliście przy okazji, że szary jest fajnym tłem dla wszelkich eksperymentów z kolorem?

Źródło

Źródło

Jeśli kolor nie jest bardzo krzykliwy/jaskrawy, można pokusić się o wprowadzenie go do wnętrza w większej ilości. Wtedy jednak dodatki powinny być tłem. Tak jak poniżej - ciemnozielona kuchnia wygląda świetnie z neutralną bielą i szlachetnym złotem.

Źródło


Kolorem możemy też zaakcentować jakiś fragment kuchni - tutaj mamy wyspę w fiolecie, który świetnie zgrywa się z pozostałymi szafkami w kolorze kremowym.

Źródło

Zamiast kolorowych mebli - kolorowa ściana. A reszta neutralna - prawda, że fajnie?

Źródło

Jeśli płytki to zbyt duże wyzwanie - możemy postawić na kolorową ścianę - dużo łatwiej ją przemalować, kiedy nam się znudzi kolor.

Źródło


Kolorowe akcenty? Również świetny patent! Nie przytłaczają, ale nadają wyrazu pomieszczeniu. No i dodatkowy plus za łatwość zmiany, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota :) Warunek jest jeden - tło musi być neutralne.


ŹródłoWiem, że teraz poruszę drażliwy temat - ale czarny to w końcu też kolor :) Co wy na to?

Źródło


A na koniec coś dla odważnych ;)

Źródło

Źródło


You Might Also Like

1 komentarze