Kącik do pracy

10:49:00

Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na luksus posiadania własnego gabinetu w domu. A prawda jest taka, że każdemu by się takie miejsce przydało - do pracy zawodowej, do projektów DIY, albo po prostu do prowadzenia "spraw domowych". 

Najpierw ustalmy, gdzie takie "biuro" zlokalizować, bo kącik do pracy może znaleźć się praktycznie wszędzie (no, może poza toaletą ;). Salon? Sypialnia? Korytarz? Proszę bardzo, i to z przykładami!

ŹródłoW małych pomieszczeniach warto wykorzystać każdy centymetr - to truizm i wie to każdy. Pamiętajmy jednak, żeby wykorzystywać przestrzeń również "w górę". Tak jak tutaj - możemy zabudować kącik do pracy półkami po sam sufit, aby maksymalnie zwiększyć przestrzeń do przechowywania, jak w przykładach poniżej:

Źródło
Źródło

Czasami wystarczy dobrze zaaranżowany kawałek parapetu i krzesło, aby stworzyć przestrzeń do pracy. Wielką zaletą tego rozwiązania jest duża ilość naturalnego światła:

Źródło

Źródło

Kto powiedział że biurko musi być biurkiem? Może być na przykład konsolą, do której krzesło dostawimy tylko wtedy, gdy będziemy tego potrzebować:

Źródło

Źródło


Czasami nasz kącik do pracy może znajdować się we wnęce w korytarzu...:

Źródło
Źródło

A czasami może zastąpić nam stolik nocny:

Źródło

Źródło

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Marzy mi się taki podwieszany stolik a'la biurko jak na zdjęciu u góry - praktycznie cały dzień siedzę przed monitorem, i "nogi" tradycyjnego biurka mocno tu przeszkadzają. Inspiracja na przyszłość jest - dzięki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aleksandra, rozwiązanie jest rzeczywiście super - i do tego łatwo się sprząta pod biurkiem ;)

      Usuń