Ciemne kolory we wnętrzach

16:28:00

Jak to jest z tymi ciemnymi kolorami? Czy rzeczywiście są na czarnej (czyli bardzo ciemnej) liście przy urządzaniu małych wnętrz? Z jednej strony pomniejszają optycznie pomieszczenie, ale z drugiej są bardzo stylowe i eleganckie. Zobaczcie, jak znaleźć złoty środek i stworzyć ciemne wnętrze bez efektu jaskini, ale za to z pełnią stylu!

Źródło


Wcale nie jest tak, że małe mieszkania powinny być tylko jasne. I że mniej mebli sprawi, że mieszkanie wyda się większe. Sztuka polega raczej na tym, żeby odpowiednio te kolory i meble rozplanować. Wiele osób się pewnie ze mną nie zgodzi, bo debata na ten temat jest tak stara, jak sama koncepcja urządzania wnętrz.

Pamiętajmy jednak, że na to, jak odbierzmy dany kolor bardzo duży wpływ ma światło. Gra cieni i półcieni zmienia się w ciągu dnia i tym samym zmienia się nasza percepcja koloru. 

Kolor biały jest świetną bazą do małych pomieszczeń, bo odbija światło. Jednak ciemne kolory mogą działać w analogiczny sposób. Sprawiają one, że krawędzie nieco się nam zamazują, przez co "granice" pomieszczenia nie są tak bardzo widoczne i oczywiste. 

Dodatkowo, ciemne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się przytulniejsze i bardziej "zachęcające". Aż chce się wtulić w fotel i przykryć kocykiem :)

Zobaczcie poniższe przykłady - to działa!

Źródło

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Co sądzicie? Zdecydowalibyście się na takie odważne kolory w Waszym mieszkaniu?

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Ciemne kolory mają w sobie klasę - zwłaszcza, jeśli dodatki dobierze się tak, żeby nie wytłumiały dodatkowo pomieszczenia, ale właśnie sprawiały, że nabiera ona nuty jasności, kolorów i przestronności. W ogóle myślę, że ciemna stylistka w aranżacji ma swoją moc - oczywiście jeśli ma się zmysł do takiego urządzania.
  P.S Zdjęcia świetne - podoba mi się:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! To prawda, jest jakaś magia w tych kolorach :)

   Usuń
 2. Zgadzam się z tym w stu procentach, ale dodałabym jeszcze, że dzięki ciemnym kolorom wnętrza wydają się takie powiedźmy dostojne, a na pewno są bardzo eleganckie. Poza tym przedstawione aranżacje bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń