Sypialnia w salonie

11:32:00

Jakoś tak często się dzieje, że jeśli nasz salon pełni również funkcję sypialni, to śpimy na rozkładanej sofie/narożniku. 
A wcale być tak nie musi! Zobaczcie, że da się wkomponować pełnowymiarowe łóżko do niewielkich nawet salonów!

Źródło


Ok, to co można zrobić?

Po pierwsze - antresola

Super rozwiązanie, bo tworzymy przestrzeń do spania nie pomniejszając salonu. Rozwiązanie to można zastosować jednak tylko w wysokich pomieszczeniach. No i do tego musimy bardzo uważać na głowę przy wstawaniu :)

Źródło
Źródło
Źródło

Niby-okno, czyli łóżko za kotarą

Tkanina użyta do odgrodzenia części dziennej od aneksu sypialnego nadaje całemu rozwiązaniu lekkości.

Źródło

Źrodło

Źródło

Niby-ściana, a jednak mebel
Rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykorzystać każdy centymetr przestrzeni na przechowywanie.

Źródło

Źródło
Źródło

Ścianka 
Tutaj stosujemy już rozwiązanie trwale związane z podłogą (i sufitem) - ściankę. Nie chodzi bynajmniej o wydzielenie osobnego pokoju, a jedynie zaakcentowanie podziału przestrzeni.

Źródło
Źródło

Źródło


Opcja na szynach
Jeśli nie chcemy budować ścianki, możemy zdecydować się na mniej trwałą opcję, dającą podobne korzyści do samej ściany - zsuwane panele, W porównaniu z tkaniną, są bardziej dźwiękoszczelne, ale można je nadal zsuwać, aby "otworzyć" przestrzeń. Źródło

Źródło
Źródło

Jeśli właśnie obejrzeliście te zdjęcia i stwierdziliście "fajnie, ale u mnie to się nie da, za małe metry", to spójrzcie na te plany. Da się? Da się!

Źródło
Źródło
Źródło

Źródło

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Jakiś czas temu miałam właśnie łóżko "schowane" za parawanem. Aranżacje, które tu pokazałaś są świetne! U nas takie rozwiązanie sprawdzało się dobrze, tylko ten parawan zasłaniał trochę okno i reszta pokoju była ciemna :( Zdecydowałam się na przemeblowanie i teraz łóżko stoi w centrum. Można oglądać filmy i seriale leżąc. Każdy ma inne potrzeby i priorytety i trzeba je dostosować do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Łóżko w centrum pokoju to nie lada wyzwanie - mam na myśli codzienne ścielenie :P

   Usuń
 2. Mnie osobiście najbardziej podoba się pomysł z antresolą, bo wykorzystuje maksymalnie przestrzeń i nie traci się w poziomie miejsca- idealne rozwiązanie do mieszkań mini. Z drugiej strony nie do każdego mieszkania takie rozwiązanie będzie pasowało.
  Wszystkie pomysły są godne uwagi :)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak - antresolę wyobrażam sobie bardziej w kamienicy niż w wielkiej płycie. A próbować zawsze warto - dla komfortu i zdrowia kręgosłupa ;)

   Usuń
 3. Kawalerka kawalerce nie równa - wszystko zależy od metrażu. Antresola to rzeczywiście fajne rozwiązanie ale tylko w wysokich pomieszczeniach - a takie najczęściej występują w kamienicach.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas w kawalerce też antresola :) Zastanawiamy się jaednak jaki sklep z materacami wybrać, bo ma on leżeć bezpośrednio na podłodze.

  OdpowiedzUsuń