Wyzwanie: pokój niemowlaka za mniej niż 500 zł (a może nawet taniej :)

13:13:00

Dziecko to nie lada wydatek, zwłaszcza na początku, kiedy trzeba zorganizować całą wyprawkę. Dzisiaj o tym, jak urządzić kącik malucha z ograniczonym budżetem. Poszukamy niezbędnych mebli za mniej niż 500 zł (albo nawet o połowę taniej :)


Na początek jednak ustalmy, czego właściwie potrzebujemy w pokoju niemowlaka.

Zestaw minimum to:

  • łóżeczko z materacem
  • szafa lub komoda na ubranka i akcesoria
  • stanowisko do przewijania
  • lampa (zakładając, że urządzamy osobny pokój, a nie kącik)

Jeśli dysponujemy większym budżetem lub zdolnościami manualnymi, pole manewru znacząco się nam poszerza. W pierwszym przypadku możemy kupić dodatkowe meble (na przykład fotel do karmienia) lub jakieś słodkie dekoracje. W tym drugim, możemy niskim kosztem odrestaurować stare i niepotrzebne meble, a dekoracje wykonać własnoręcznie.

O tym, jak wybrać meble do pokoju niemowlaka, gdy mamy nieco luźniejsze obwarowania finansowe pisałam tutaj. Wierzcie mi, da się wybrać funkcjonalne meble za rozsądne pieniądze!

Zacznijmy więc od wyposażenia podstawowego w opcji do 500 złTutaj kupujemy wszystkie meble i elementy wyposażenia nowe. Możemy zaoszczędzić trochę miejsca i pieniędzy kombinując nieco - na przykład - wymieniając stojący przewijak (3) na taki nakładany na łóżeczko lub komodę, ich ceny zaczynają się bowiem od 45 zł (Allegro).

Jeśli jednak chcielibyśmy poszaleć nieco z dodatkami i ozdobami, może kupić trochę lepszy materac dla naszego malucha, warto zainteresować się meblami używanymi.

Mnie udało się znaleźć następujące zamienniki:

  • łóżeczko - na OLX jest cała masa używanych łóżeczek, które z powodzeniem możemy zaadoptować do naszego wnętrza - sporo jest również do odebrania za darmo! Żeby jednak nie tworzyć zbyt optymistycznej wersji - przyjmijmy, że uda się nam znaleźć łóżeczko w dobrym stanie i niedaleko domu za 50 zł.
  • materac - tutaj proponuję aby nie oszczędzać i kupić jednak nowy materac. Materacy do wyboru jest całe mnóstwo, sprzedawcy i lekarze rekomendują różne ich rodzaje, jednak nikt nie poleca używanego materaca. Kwota zostanie więc bez zmian - 25 zł.
  • przewijak - niekoniecznie musimy kupować całą komodę do przewijania - możemy kupić na przykład sztywny przewijak ceratowy i kłaść go na komodzie lub łóżeczku - cena spadnie nam do 50 zł. Możemy również poszukać podobnej komody - ja znalazłam najtańszą za 40 zł. Dla kalkulacji przyjmijmy jednak 50 zł
  • szafa lub komoda - do przechowywania maleńkich ubranek, komoda z powodzeniem może zastąpić szafę, jednak szafa jest opcją bardziej "przyszłościową". Ceny są bardzo różne i zaczynają się od 0. Przyjmijmy, że uda się nam dostać ładną szafę za ok 100 zł. Chyba, że uda się nam wygospodarować trochę miejsca w obecnych szafach, wtedy koszt spadnie do 0 :)


W takim wypadku sporo pieniędzy zostaje nam na dodatki, ozdoby, lub inne elementy wyprawki :)

Jeśli szukacie inspiracji na niedrogie ozdoby do pokoju malucha, obejrzyjcie moje:


Kokardki z filcuKokardki z filcuPompony z tiulu
Kokardki z filcu Pompony z tiulu Gwiazdki z filcu

You Might Also Like

0 komentarze